התקשרו: 050-8690944

מה עושים כשאינטרנט ביתי פתאום לא עובד?

מי לא מכיר את תחושת התסכול הנובעת מאינטרנט ביתי שפתאום מפסיק לשתף פעולה? אתם בדיוק קוראים כתבה מעניינת, צופים בסרטון מרתק או אפילו מצ'וטטים עם חבר, ופתאום האינטרנט נעלם. אין ספק כי מדובר באחת התחושות המתסכלות ביותר שקיימות בעולם. הנטייה הטבעית היא כמובן להתעצבן ולהוציא את כל התסכול על נציג תמיכה טכנית אומלל, אך למעשה ישנם מספר דברים שכל אחד יכול לעשות בכוחות עצמו. ראשית כל, כדי למנוע אי נעימות או אכזבה מחברה מסוימת מומלץ לעשות השוואת חבילות אינטרנט ולקבל את מה שאתם זכאים לו. לאחר מכן – במקום לבזבז זמן יקר על המתנה לנציג שירות, עדיף לנסות לבצע מספר פעולות בסיסיות ולקוות לטוב.

אם אתם מומחי קידום אתרים או פשוט עוסקים בתחום האינטרנט – אתם בוודאי יודעים כמה אינטרנט זמין 24/7 זה קריטי לעסק.

מספר פעולות פשוטות להחזרת האינטרנט לחיים

קודם כל, כמו בכל מכשיר חשמלי אחר, תנסו פשוט להפעיל מחדש. תנתקו את המודם מהחשמל, תחכו מספר שניות ותחזירו אותו שוב לחשמל. באותה הזדמנות כדאי לבדוק כי השקע החשמלי תקין ואין עליו עומס רב מידי של מוצרי חשמל אחרים. במידה וזה לא עבד, מומלץ להפעיל מחדש את המחשב היות ולפעמים זה מאפשר לו לאפס מחדש את ההגדרות של האינטרנט.

ברוב הפעמים, שתי הפעולות הפשוטות האלו יספיקו. במידה ולא, כדאי לבדוק שהמודם מופעל ולא נמצא על מצב המתנה, תוודאו כי הכבל החשמלי מחובר היטב הן למודם והן לקיר. יתכן כי פשוט יצאתם מטווח הקליטה של הרשת, ובמקרה כזה כדאי להתקרב למודם ולראות אם משהו משתנה. כמו כן, ניתן לנסות למודם עם כבל ולראות אם בצורה כזו האינטרנט מתחיל לעבוד. ברוב המקרים המחשב מציע אופציות לטיפול בבעיות אינטרנט, מומלץ להקשיב לו ולנסות לתת לו לטפל בזה בעצמו.

לסיכום, אינטרנט ביתי שפתאום מפסיק לעבוד מהווה ללא ספק את אחת הבעיות הנפוצות והמתסכלות ביותר. כל אחד רוצה לגלוש בחופשיות באינטרנט של ביתו, לראות סרטים און ליין, לקרוא מאמרים מעניינים או סתם לשוטט במדיות החברתיות. במקרה שפתאום האינטרנט מפסיק לעבוד, מומלץ לשמור על קור רוח ולא להתעצבן על הספק או התשתית. מספר פעולות פשוטות יכולות לפתור את הבעיה בקלות ובמהירות. קודם כל, מומלץ להדליק ולכבות את המודם. לפעמים רק זה מספיק כדי לאפשר לו להתאפס על עצמו. אם זה לא עזר, תנסו לכבות ולהדליק את המחשב, להוציא את המודם מהחשמל ולוודא כי כל הכבלים מחוברים בצורה הדוקה ונכונה. אם אין ברירה – תתקשרו לתמיכה טכנית.

באותו עניין – מה משפיע על עוצמת האינטרנט האלחוטי בבית? >>

השאר תגובה