server-2891812__340[1]

אחסון אתרים בארץ או בחו"ל?

חברות רבות המנהלות אתר אחד או אתרים רבים עבור לקוחותיהם מתלבטים רבות אם לאחסן את האתרים בארץ או בחו"ל.

אין לכך תשובה אחת מוחלטת כיוון שההחלטה תלויה בכמה נסיבות ספציפיות הקשורות לאתר ולגולשים בו.

רוצה לקבל יותר כניסות, פניות והכנסה מהאתר?

ניתן לחייג למספר 052-9787215 או למלא את הטופס:

אתרי האחסון בישראל ובינהם חברת JetServer, ביצעו בשנים האחרונות קפיצת מדרגה משמעותית ורוב אתרי האחסון הם ברמה גבוהה מאד של תחזוקה וטיפול, וכך אפשר לאחסן בהם נתונים בראש שקט. עניין האחסון חשוב גם לנושא הקידום האורגני.

קיימים כמה קריטריונים מהותיים שיש לקחת אותם בחשבון בעת קבלת ההחלטה על מיקום האחסון:

גודל האתר

אם מדובר באתר גדול מאד, העלות הוא גורם משמעותי בקבלת ההחלטה. אתרי האחסון בחו"ל גובים עלויות נמוכות יותר כך שההפרשים הם סכומים נכבדים.

אתרים המכילים בעיקר תוכן כמו טקסטים, הוא אינו בעל נפח רציני ואין בו תנועה ערה של תעבורה יום יומית ולאורך כל שעות היממה, הבדל המחירים עבור אתר זה בין ישראל לחו"ל לא יהיה משמעותי ולכן במקרה זה אפשר לרכוש חבילת אחסון בישראל וזה בהחלט יענה על הצרכים של אתר זה. כיום יש גם חברות אחסון שמציעות פתרונות מותאמים כמו אחסון ייעודי לאתר וורדפרס.

שפה

עובדי החברה אמורים להיות בקשר לעתים תכופות עם חברת האחסון. אם העובדים מדברים אנגלית באופן שוטף ואין בעיה לתקשר עם חברת האחסון בחו"ל, אפשר ליצור הסכם עם חברה בחו"ל אך אם נושא השפה הוא בעיה, עדיף להתקשר עם חברה ישראלית, וכך ההוראות שהם מעבירים והפעולות הטכניות שיש לבצע יובנו ויבוצעו כראוי .

עבודה עם חברות אחסון בחו"ל

אופן ההתנהלות של חברות האחסון בחו"ל הוא מאורגן ומאד מסודר. כמעט לכל שאלה תתקבל תשובה מהירה. העובדים מבצעים את עבודתם ביעילות רבה והם בעלי תודעת שירות גבוהה מאד. אם מאחסנים אצל חברה בחו"ל יש להביא בחשבון את הפרשי השעות בינינו לבין מדינת היעד. אם מדובר לדוגמה בחברה הממוקמת בארה"ב, כשהם מגיעים לעבודה אצלנו זה כבר סוף היום ובמקרים אקוטיים החברה נותרת ללא מענה עד הגעתם של העובדים בארה"ב לעבודה.

אתרי אינטרנט של חברות ועסקים

חברות המפעילות אתרים מורכבים וגדולים המכילים אפליקציות צריכים תמיכה טכנית לעתים קרובות יחסית. לכן התנהלות מול חברה ישראלית תהיה צעד חכם ויעיל יותר. בנוסף לכך, עלויות האחסון הן הוצאה של העסק וכלולה בעלויות הנחוצות שלו, החברה מזדכה על תשלום המע"מ כך שנושא זה אינו מכביד על מצבה הפיננסי של החברה.

טעינת עמודי האתר – באתרי אחסון בארץ ובחו"ל

לאור המרחק הרב בינינו לבין מדינות העולם שבהם ממוקמים השרתים כמו באירופה או בארה"ב, קיים פרק זמן ארוך יותר עד שאתר כבד המכיל טקסטים וצילומים רבים, עולה לאוויר בפועל.

תקופת ניסיון

חברות אחסון רבות בנו מסלול עבור המתלבטים בין אחסון בארץ לאחסון בחו"ל והם מעניקים את האפשרות לעבוד במשך חודש אחד שהוא חודש ניסיון. במהלך חודש זה תחוש הנהלת החברה אם הצעד לעבוד עם חברת אחסון בחו"ל נוח להם, אם העובדים מסתדרים עם קבלת ההנחיות בשפה זרה או אולי עדיף לעבוד עם חברה ישראלית. כל חברה מקבלת את ההחלטות הנכונות ביותר עבורה.

קהל היעד

שאלת קהל היעד של האתר היא שאלה אקוטית הנוגעת למיקום אחסון האתר. אם אתר האינטרנט מיועד בעיקר לתושבי חוץ הגרים בעיקר במדינות מחוץ לישראל, מומלץ להיעזר בחברת אחסון בחו"ל שבה דוברים העובדים את שפת המקום כמו לדוגמה, אנגלית צרפתית או ספרדית. השימוש בשפת המקום יקל על ההתנהלות עם קהל היעד.

זמינות השרת

בחברות אחסון הן בארץ והן בחו"ל חשוב לבדוק את נתון ה  ‎ – Uptime ‎ של השרת. מה העמידות שלי אם קרה שהוא נפל לעתים תכופות ויצר סיטואציה שגולשים לא הצליחו להתחבר לאתר. רמת הזמינות של רוב השרתים היא קרובה ל % 100 .

SEOMonster

שתף פוסט זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
סגירת תפריט
Call Now Button052-9787215