News.

כמה טיפים לכותב המתחיל

סקירה פשוטה באינטרנט, תעלה בפנינו שלל מדריכים העוסקים בדרך הנכונה לכתוב סוגי תוכן שונים. אולם, בעיה מרכזית אשר נתקלים בה כותבים מתחילים, היא בדרכים בהן ניתן בכלל להתחיל לכתוב, ללא כל קשר לסוג התוכן בו אנחנו מעוניינים. אז החלטתי לעשות אתנחתא קטנה, ולהציג טיפים מרכזיים אשר יעזרו לכם לכתוב כל תוכן, החל מכתבות ועד לעבודות אקדמיות. עוד מידע על כתיבה שיווקית תמצאו באתר WeWrite.

טיפים לכותב המתחיל

  • את פסקת המבוא/ פתיח עדיף לכתוב בסוף. כל כותב בעל ניסיון, יודע שפעמים רבות אנו באים לכתוב תוכן בנושא מסוים, ותוך כדי נזכרים בעוד ועוד דברים שיכולים לשנות לנו את הנושא המרכזי, או הרעיון המרכזי אשר בחרנו מלכתחילה. לכן, כדאי לפחות בתחילת הדרך להשאיר את פסקת הפתיחה לסוף על מנת להיות מדויקים ככל האפשר, ולהכין את הקורא שלכם בצורה שתגרום לו לרצות להיכנס.
  • תחמו מראש את הנושא שלכם. בהמשך לפסקה הקודמת, לפעמים אנחנו מתחילים לכתוב על נושא מסוים וכיוון שאנחנו יודעים הרבה על הנושא, או להוטים על עניין מסוים, אנחנו בורחים מן הכוונה המקורית של הלקוח, או של עצמנו. לכן, עדיף מראש להחליט באיזה נושאים נעסוק, ולאיפה לא נגלוש – כך נחסוך לעצמנו זמן מיותר וכאב ראש.
  • החליטו מראש על סוג השפה בה אתם רוצים להשתמש והכי חשוב, לא לערבב. סוגי תוכן שונים דורשים כישורי שפה שונים. כך למשל, תוכן מקצועי או אקדמי יהיה כתוב שונה מתוכן שיווקי המיועד לצורכי קידום אתרים למשל. לכן, חשוב לבחור מראש את רמת השפה בה אתם הולכים להשתמש, ובנוסף הכי חשוב לא לעשות מישמש. החלטתם על פשוט, המשיכו עד הסוף, וההיפך.

טיפים לכותב המתחיל

  • מקוריות זה חשוב, אך לא כל לקוח מבקש שתמציאו בשבילו את הגלגל. השתדלו להיות מקוריים בסגנון הכתיבה שלכם, בדרך ההתבטאות הכללית ואם אפשר, גם בתוכן שאתם כותבים. לצד כל אלה, זכרו כי קיימים נושאים שבשבילכם יכולים להיות קיטשיים, אך בשביל הלקוח לא. מה אכפת לכם להוסיף למרחב האינטרנט עוד כתבה על דיאטה? או מקומות זולים לקנות שמלות כלה?
  • עשו סקירה קטנה בגוגל, לגבי התכנים שתהיו מעוניינים לכתוב. אני לא מציעה לכם להעתיק, אבל אם קשה לכם לכתוב סוג תוכן מסוים, סקירה בגוגל לא תזיק. בנוסף, סקירה כזו עוזרת גם להחליט על מה לא לכתוב, שזה גם חשוב.
  • עשו לעצמכם רשימה של שגיאות כתיב שאתם נוטים לחזור עליהן, והוורד לא מזהה. בכתיבה מהירה יוצאות כמעט תמיד שגיאות כתיב. הבעיה היא שלא כולם מזוהות כשגיאות, משום שהן פשוט מילה אחרת, כגון: "חשוב" במקום "חושב", "לש" במקום "של" וכו'. מניסיון, לא תמיד מצליחים לגלות את השגיאות הללו בקריאה שניה או שלישית, דווקא כי אנחנו כל כך רגילים לכתוב. לכן, עשו לעצמכם רשימה של טעויות נפוצות שלכם שרק אתם מכירים, ובדקו את עצמכם.

לסיכום, הטיפ האחרון והחשוב ביותר הוא-אל תתנו לטעויות קטנות להפיל אתכם. חזרו על מה שכתבתם עוד פעם בלי להתעצל וקראו עוד קצת על הנושא שעליו תהיו מעוניינים לכתוב. כך תהיו יותר מקצועיים, יותר מיומנים ותבטיחו את עתידכם בתור כותבים בעלי ניסיון. בהצלחה.

אולי יעניין אתכם לקרוא על:

SEOMonster

אנחנו SEO Monster!
מאחורי השם המפוצץ עומדים 4 חבר'ה צעירים, שכל היום יושבים על המחשב ועוזרים לעשרות עסקים בתחומים שונים לקבל יותר תוצאות מהאינטרנט, ובשורה התחתונה להגדיל להם את הרווחים. בראש החברה עומד דניאל זריהן, מקדם אתרים ותיק (משנת 2009) ואחד המקדמים המוערכים בישראל.
SEOMonster

שתף פוסט זה:

סגירת תפריט