מהירות האתר וקידום אתרים

איך מהירות האתר קשורה לקידום העסק שלך

קיבלתם המלצה מחבר על אתר שווה שמציע מגוון תיקי גב איכותיים בדיוק כמו שאתם מחפשים. לאחר שמצאתם את אותו אתר בגוגל, אתם נכנסים אליו כדי לראות את הדגמים שהאתר מציע, ואולי לרכוש את התיק שאתם רוצים במחיר אטרקטיבי.

> קראו על הקשר בין בחירת דומיין וקידום אורגני בגוגל

רוצה לקבל יותר כניסות, פניות והכנסה מהאתר?

ניתן לחייג למספר 052-9787215 או למלא את הטופס:

האתר גדוש במוצרים ואקססוריז נוסף על תיקים, כך שמצאתם על הדרך גם כמה אביזרים נוספים שיוכלו לשמש אתכם ביומיום. לאחר שהוספתם לעגלת הקניות את המוצרים שאתם רוצים יחד עם התיק כמובן, האתר מעביר אתכם לדף סליקה מקוון – אך כבר כמעט דקה שהמעבר לעמוד תשלום לא מתבצע, והעיגול טעינה המטריד לא מפסיק להסתובב. אתם מאבדים את הסבלנות ופשוט עוזבים את האתר מבלי לרכוש כלום.

זמן טעינת אתר – לא רק עבור גוגל

אין ספק כי זמן המהירות של טעינת האתר משפיעה מאוד על הגולשים, ולא רק על החלטתו של גוגל בנוגע לדירוג האתר במנוע החיפוש. מכיוון שגוגל שמים בראש ובראשונה את חוויית המשתמש של הגולש, הם מקפידים על אתרים איכותיים ורספונסיביים עבור הגולשים שלהם, כך שברגע שהאתר לא נטען מהר ולא עולה לאחר מספר שניות – הוא נחשב לאתר איטי ומסורבל.

זמן הטעינה של האתרים צריך להיות מהיר לא רק עבור גוגל ואנשים שעוסקים בתחום של קידום אורגני, אלא בעיקר עבור הגולשים ברחבי הרשת. באופן טבעי גולשים יעדיפו להיכנס ולהשתמש באתרים שנטענים מהר, כך שאפילו דקה נחשבת נצח בהקשר של זמן טעינה של אתר.

כיצד בודקים את מהירות האתר

אם אתם כבעלי אתר חווים ירידה בטראפיק הנכנס לאתר שלכם או שנתקלתם מדי פעם בעיגול הטעינה המציק כמה פעמים באתרכם, מומלץ לבדוק את מהירות האתר שלכם בהקדם האפשרי. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון כלים יעילים שנותנים אינדיקציה בנוגע לזמן הטעינה של האתר.

ישנם כלים המעניקים מידע מקיף על מהירות האתר עם ציון כולל של זמן הטעינה, נקודות זמן שונות שבהם הדפדפן מעלה את האתר, מידע מהדפדפן של גוגל בנוגע לזמן הטעינה של האתר דרך כרום וגם הצעות שונות לשיפור ושדרוג של מהירות האתר.

כיצד ניתן לשפר את מהירות האתר

כאמור, זמן מהירות טעינת האתר משפיעה לרעה על האתר מבחינת חוויית הגלישה של המשתמשים וגם מבחינת גוגל, שמסמן אתרים איטיים כפחות איכותיים ולכן עלול לפגוע בדירוג שלהם במנוע החיפוש. לאחר בדיקה של מהירות האתר והבנה כי האתר מעט איטי, מומלץ לבצע פעולות שונות לצורך שיפור מהירות הטעינה שלו (פעולות שבדר"כ כבר אפשר לבצע בזמן בניית האתר).

בסופו של דבר, אתר הופך להיות ברוב המקרים בגלל העומס שקיים עליו אם בגלל קבצים גדולים במיוחד, שרתים עמוסים ואיטיים ועוד. אחד מהפעולות המומלצות לשיפור המהירות הוא הפחתה של פניות אל השרת בו האתר מאוחסן, כך שבמקום שבכל פעם שגולש מבקר באתר שכבר היה בו השרת יקבל בקשה מחודשת להצגת המידע – ניתן להגדיר קבצים ודפים מסוימים שישמרו בזיכרון המטמון של הדפדפן, כך שהדבר יפחית מהעומס על השרת בכל פעם.

דבר נוסף שיכול לשפר מאוד את מהירות האתר הוא הקטנה של קבצי מדיה שקיימים באתר. אתרים עם הרבה תמונות יפות וצבעוניות תמיד יותר אטרקטיביים, אך יכולים גם להכביד מאוד על האתר. לכן מומלץ להשתמש בתוספים מיוחדים שיכווצו את משקל התמונות באתר, אך לא יפגעו באיכותן.

SEOMonster

אנחנו SEO Monster!
מאחורי השם המפוצץ עומדים 4 חבר'ה צעירים, שכל היום יושבים על המחשב ועוזרים לעשרות עסקים בתחומים שונים לקבל יותר תוצאות מהאינטרנט, ובשורה התחתונה להגדיל להם את הרווחים. בראש החברה עומד דניאל זריהן, מקדם אתרים ותיק (משנת 2009) ואחד המקדמים המוערכים בישראל.
SEOMonster

שתף פוסט זה:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
Call Now Button052-9787215