התקשרו: 050-8690944

קידום עסק קטן: כך תעשו זאת נכון

פרסום בפייסבוק ובגוגל הוא תהליך חיוני לכל בעל עסק קטן. בלעדיו קשה יהיה להתפתח ולהגיע ללקוחות פוטנציאלים. גם בתקציב קטן אפשר לבצע עבודה איכותית ומועילה כל עוד מקפידים על אסטרטגיה נכונה.

מכיוון שלעסקים קטנים אין תקציבים גדולים לפרסום בעיתונים הגדולים או בטלוויזיה, הדרך הטובה ביותר לנתב את התקציב שלהם תהיה ע"י שיווק באינטרנט. רבים מהעסקים הקטנים והבינוניים בוחרים לקדם את העסק שלהם דרך קידום אורגני בגוגל, קידום ממומן או דרך הפייסבוק. יחד עם זאת, למרות שלא מדובר בתקציבי ענק, אלא בתקציבים נמוכים יחסית, חשוב לוודא שהעבודה שנעשית במסגרת התקציבים הללו הינה אפקטיבית כמה שיותר בשלושת ערוצי השיווק הללו.

קידום אתרים ממומן

הדרך הבטוחה להגיע מהיום למחר לדף הראשון בגוגל. יעיל במיוחד בתקציבים קטנים כאשר מדובר בעסקים עם רמת תחרות נמוכה. יש לכם מוצר מסוים או שירות עם כמות מתחרים מאוד קטנה בשוק? אל תחשבו פעמיים אם לעשות או לא לעשות קמפיין ממומן בגוגל. יחד עם זאת חשוב להקפיד על הדברים הבאים:

  1. חקר מילות מפתח מעמיק – עליכם לספק למקדם האתרים שלכם את המילים העיקריות והמושגים המרכזיים בתחום שלכם, אבל מכאן והלאה עליו לעשות חקר מילות מפתח מעמיק על מנת לדעת באיזה מילים לעשות שימוש בתהליך הקידום. תהליך זה חשוב מאוד כי לא כל המילים שאפשר להשיג לטובת הפרסום הן מובנות מאיליו. במקרים רבים, רק על ידי החקר מגלים דברים שלא נלקחו בחשבון ובין היתר דרך היחשפות לאופן בו הגולשים מחפשים את העסק שלכם בגוגל. את חקר מילות המפתח רצוי לעדכן מידי פעם גם אל סמך השאילתות שמבחינים בהן דרך כלי מנהל האתרים.

  1. שימוש בדפי נחיתה עם חווית משתמש טובה – במקרים רבים אפשר לראות קמפיינים ממומנים שדף הנחיתה שלהם הוא פשוט דף הבית של האתר. לא לכל תחום זה מתאים. בהרבה מקרים כדאי לבנות דפי נחיתה ממוקדמים בתוך האתר עצמו או במערכת המיועד לכך. על הדפים להיות עם טקסט קצר וממוקד, עם תמונה איכותית להמחשה ודרך קלה ופשוטה ליצירת קשר.

  1. ניסוח נכון של טקסטים כדי להשיג אחוז הקלקות גבוה – אף על פי שניסוח הטקסטים במודעות מורכב מכמה שורות בודדות, לכל מילה יש משמעות לא קטנה. יש להקדיש מחשבה לכך ורצוי שיעשה את העבודה מומחה בתוכן שיווקי. אם אחוז ההקלקות לא מספיק גבוה, הבעיה עלולה להיות בטקסט ולכן תמיד חשוב לעקוב אחרי ה CTR.

קידום עסק קטן

קידום אתרים אורגני

שירות זה הוא השקעה לטווח ארוך. ככל שהתחום פחות תחרותי, כך אפשר להגיע לתוצאות מהר יותר וגם במקרה זה צריך לנתב את התקציב בצורה נכונה. אם רוצים לעשות את זה כמו שצריך מוטב לפנות אל חברה לקידום אתרים או מומחה קידום אתרים. עם זאת – יש לא מעט דברים שאפשר לעשות בכוחות עצמכם. אם תעקבו אחרי כללי הזהב הבאים, גם כבעלי עסקים קטנים יהיה באפשרותכם לנצל את התקציב בצורה יעילה:

  • שימוש בתוכן איכותי – מאמר איכותי ארוך ומעמיק אחד בשבוע יספק לכם תועלת רבה מאשר 3 מאמרים קצרים וחסרי משמעות. הקפידו על איכות ולא כמות במקרה זה למרות שפרסום מאמרים אחת לכמה שבועות באתר היא לא ממש שיטה יעילה לקידום.

  • הימנעו מקישורים מאתרים סתמיים ניצול הזמן על בניית אתרים סתמיים שנועדו אך ורק לבניית קישורים יכולה להתברר כחסרת תועלת. גם במקרה זה, הכמות לא תהיה יעילה יותר מאשר איכות. מקישורים כאלה, גוגל מסוגל להתעלם לגמרי כך שלא תהיה להם כל השפעה על קידום האתר שלכם. 10 קישורים מאתרי תמיכה יכולים להיות בעלי השפעה הרבה יותר חלשה מאשר קישור מאתר של בעל עסק אמתי אשר ממוקדם בדף הראשון בגוגל. למידע נוסף על בניית קישורים איכותיים.

  • קידום אתרים מקומי – במקום לרדוף אחרי המילים המרכזיות והכי תחרותיות בתחום שלכם, אפשר לעשות עבודה יעילה יותר עם תקציב של עסק קטן ע"י קידום מקומי. למשל במקום להתמקד במילה הובלות, רצוי לקדם את הנושא לפי ערים. למשל הובלות בפתח תקווה או בכל עיר אחרת בו ניתן השירות.

שיווק באינטרנט

קידום ממומן בפייסבוק

רגע לפני שנכנסים לתחום הזה חשוב לבדוק האם קידום ממומן לעסק שלכם בפייסבוק יכול להתאים. לא לכל בעל עסק, זה אפקטיבי ויעיל. על מומחה הפייסבוק שאתם מעסיקים לבצע מחקר שוק וקהל יעד לפני שהוא אומר לכם האם כדאי או לא כדאי ללכת על קידום בפלטפורמה זו. במידה והסתבר שזאת דרך שיווק יעילה לעסק שלכם, חשוב להקפיד על פילוח נכון של קהל היעד ופרסום בשעות האפקטיביות ביותר. למשל 11:00 בבוקר ו 17:00 אחר הצהרים. כמו כן, חשוב מאוד להקפיד על הפן הוויזואלי ע"י שימוש בתמונות איכותיות ולא תמונות גנריות שאפשר לראות אצל המתחרים שלכם. עליכם לדאוג לבדל את עצמכם מהמתחרים במקום להיות כבשה בעדר. הפרסום בפייסבוק צריך להיות ממוקד כמה שיותר בקהל היעד שלכם גם לפי איזור. הרצת קמפיין כלל ארצי הוא טעות גדולה אם למשל מדובר בעסק שנותן שירות רק בעיר מסויימת בארץ.

השאר תגובה