הקשר בין חווית משתמש וקידום אתרים

הקשר בין חווית משתמש וקידום אתרים

עם כניסתו של עידן האינטרנט, תהליך בניית אתרים עבר שדרוג רציני, כאשר היום כמעט כל פעולה שאנו עושים בתהליך פיתוח ובניית האתר, מתקשר באופן כזה או אחר גם לקידום אתרים – SEO.

מנועי החיפוש רואים בגולש כדבר המרכזי ומתייחסים לתהליך החיפוש בצורה מקצועית במטרה לספק לו את התוצאות הטובות ביותר, כאשר גוגל מתייחסת למגוון של אלמנטים ומאפיינים הקשורים כמובן לאתר. אחד מהם הוא חווית המשתמש של הגולש המאופיינת לא רק בויזואליות של האתר, אלא בכל מה שהגולש מרגיש כאשר הוא נמצא באתר כזה או אחר. אז מה הקשר בין חווית משתמש וקידום אתרים?

לפי Pitango, למעשה, היום מדובר באחד הדברים הכי חשובים – שיפור חווית המשתמש באתר. הרי כשגולש נכנס והוא ”מתבאס“ על האתר שבו הוא נמצא וזו לא משנה מה הסיבה, הסיכוי שהוא יישאר באתר נמוך מאוד והסיכוי שאותו גולש יעבור לאתר אחר גבוה – לא כך? גוגל מתייחסת לאחוזי נטישה נמוכים או גבוהים וכאן נכנס הקשר הישיר בין יצירת חווית משתמש טובה וחיובית לבין אחוזי נטישה נמוכים.  אז למה צריך להתייחס בחווית משתמש?

  1. התאמה למובייל – אחד הדברים הכי חשובים, בעיקר כי מרבית הגולשים נמצאים שם זה להתאים את האתר למובייל. אין זה אומר שהאתר הנייד חייב להיות דומה לממשק באתר אשר נבנה למחשבים רגילים, אלא להיפך, הרעיון הוא להתאים את הממשק למובייל עם כל המשתמע מכך.
  2. ניווט בתוך האתר – המטרה שלכם היא לאפשר לגולש למצוא את המידע אותו אתם מכוונים אליו, כמה שיותר מהר וכמה שיותר בקלות. השאלה היא איך עושים את זה? אז קודם כל חשוב לתכנן את הכל מראש, לבנות תפריטים שיאפשרו ארגון של המידע בתוך האתר בצורה נכונה ולהימנע מכל מיני פונקציות בתוך האתר שיכולות רק ליצור בלבול אצל המשתמש.
  3. סדר וארגון – חשוב שבאתר גם הגודל וגם הסוג של הפונטים יהיה קל לקריאה ומובן. חשוב ליצור סוג של מראה אחיד, לבחור צבעים המשתלבים זה עם זה בהרמוניה מה שללא כל ספק יעלה את השהייה באתר עבור הגולשים שלכם.

לסיכום, כאשר בונים אתר אינטרנט, חייב להתייחס לכל הגורמים והאלמנטים שישפרו את החווית המשתמש בו הן בכדי שהגולש רגיש נוח והן במטרה לקדם את האתר בגוגל. הטעינה של הדפים והקצב שבו הם עולים, התייחסות לתמונות וקבצי וידיאו, הויזואליות והעיצוב של האתר, רמת הנגישות בו ועוד. ניתן לבצע מבחני שמישות שיסייעו לנו לשפר את חווית המשתמש ולשדרג את האתר שלנו בהתאם לשינויים שגוגל עושה כל הזמן. בנוסף, חשוב להתאים את חווית הגלישה לאופי המשתמש. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לבחור חברה המתמחה הן בבנייה ופיתוח אתרים והן ביצירת חווית משתמש מעולה.

שתף פוסט זה:

סגירת תפריט