החזרי מס

3 דברים שחשוב לדעת על החזרי מס

עבור כל אחד מאתנו, העבודה תופסת חלק נכבד ומשמעותי במהלך היומיום. אנו יוצאים בבוקר לעבודה, וחוזרים חזרה הביתה רק בשעות הערב המאוחרות (ולעיתים בחושך אם מדובר על שעון חורף). העבודה היא זו שמעניקה לנו שגרת יום קבועה בכל יום, וגם כמובן פרנסה והאפשרות להתכלכל באופן שוטף עבור עצמנו או עבור המשפחה שלנו.

התשלום עבור העבודה שאנו מבצעים (למשל קידום אתרים) מתבצע אחת לחודש, לרוב בחודש העוקב עבור החודש הנוכחי בו עבדנו. על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם עובד מחויב לשלם למס הכנסה כחוק כחלק מזכויותינו כאזרחים במדינה. התשלום של מס הכנסה מתבצע בפועל מהשכר החודשי של העובד, ולכן השכר הסופי של כל עובד שונה מהסכום הכולל שרשום בשורת הברוטו בתלוש השכר.

רוצה לקבל יותר כניסות, פניות והכנסה מהאתר?

ניתן לחייג למספר 052-9787215 או למלא את הטופס:

מהם החזרי מס

בוודאי גם אתם נתקלתם במושג החזרי מס, ותהיתם האם גם אתם זכאים להחזרים כאלו. רוב הסיכויים היא שגם אתם זכאים להחזר כספי בסכום כזה או אחר, מכיוון שהחישוב של תשלום מס הכנסה נקבע באופן משוער על פי הכנסה שנתית ולא חודשית.

משום כך, אם במהלך אותה שנה יצא לכם לעבוד פחות מחודשים רגילים מסיבות שונות – מן הסתם גם הרווחתם שכר מופחת יותר, כך שמצד אחד ההכנסה שלכם לאותו החודש קטנה אך מס הכנסה ממשיך לגבות מכם את התשלום החודשי הקבוע על המס.

במקרים כאלו אתם זכאים להחזר כספי עבור אותם חודשים שהרווחתם פחות, מכיוון שהחישוב של המס ששילמתם צריך להיות על פי ההכנסה שלכם והיא כאמור השתנתה. במקרים של החזרי מס, חשוב לדעת שלושה דברים חשובים:

  1. תהליך הבקשה של החזר מס עלול לקחת זמן ממושך, ולעיתים עד שנה אפילו. לכן, אם אתם בונים על ההחזר הכספי שמגיע לכם בשביל הוצאה כזו או אחרת, מוטב לקחת בחשבון כי מדובר בהליך בירוקרטי ארוך ומורכב. עליכם לאסוף את כל המסמכים הנדרשים עבור החודשים או השנים הרלוונטיות לבקשת החזר המס, לצרף טופס להחזרי מס הכולל מסמכים רלוונטיים עליכם עם פרטים אישיים , לצרף צילום תעודת זהות או תעודת זהות של בן/בת זוג לנשואים ועוד.
  2. כדי לקצר מעט את הליך הבקשה, ולוודא כי אתם מגישים את כל המסמכים הרלוונטיים הדרושים לשם כך, מומלץ להיעזר בשירות של חברת החזרי מס מקצועית. חברה שכזו תדאג להגיש עבורכם את המסמכים הדרושים, להתנהל מול מס הכנסה בכל ההיבטים הבירוקרטיים וכך להוריד ממכם את ההתעסקות הארוכה בנושאים אלו.
  3. מומלץ לבחור את חברת החזרי המס הטובה והמקצועית ביותר בתחום. כיום ניתן למצוא מגוון חברות הנותנות שירות בתחום זה, לכן יש לבחור חברת החזרי מס אמינה ביותר על פי חוות דעת והמלצות, וגם סקירה של האתר הרשמי של החברה ובכך להתרשם בניסיון ובוותק שהיא צברה בתחום.

 

SEOMonster

אנחנו SEO Monster!
מאחורי השם המפוצץ עומדים 4 חבר'ה צעירים, שכל היום יושבים על המחשב ועוזרים לעשרות עסקים בתחומים שונים לקבל יותר תוצאות מהאינטרנט, ובשורה התחתונה להגדיל להם את הרווחים. בראש החברה עומד דניאל זריהן, מקדם אתרים ותיק (משנת 2009) ואחד המקדמים המוערכים בישראל.
SEOMonster

שתף פוסט זה:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
סגירת תפריט
Call Now Button052-9787215